Başa Dön

Kesinlikle Çoook FarKlı Bir Tekne.. Açıklamayı Okuyunuz..

İlan No: 97072
Bu İlanı Paylaşın
Olumsuz durumlarla karşılaşmamak için lütfen satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.

 

Tekneyi veya ekipmanı görmeden hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin veya satın almayın.

 

Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.denizpazari.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

12.500 TL
Güncelleme 26.12.2017
Gövde Fiberglass
Boy (mt) 4,64
Kimden Sahibi
Takas Hayır
Durumu İkinci El
Tüm Özellikler »

İlan Sahibi

TARKAN SAL
GSM 05393870880
İş Telefonu
Şehir FİNİKE

İlan Sahibine Mesaj Gönder

IP Bilginiz 54.198.78.121
Güvenlik
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj

İlan Açıklamaları

Boy / En / Derinlik

4,64 / 1,68 / 0,68

Tekne Özel tekne olup, Aliağa Gemi Sökümden Gemiden çıkma Filikadır. Komple fiber inanılmaz kalın bir fiberden dizayn edilmiştir. Normal fiber teknelerle mukayese edilemeyecek kadar kalın güçlü bir gövdesi var.. Tekne zaten 650 kg motor hariç ağırlığı, ne kadar sağlam bir yapı olduğunu ordan anlayabilirsiniz.. Filikaların genel özelliği itibari ile içi oturma yerleri köpük ile inşa edildiğinden batmaz.. daha doğrusu batıramayacağınız bir tekne..  Teknenin ortasında bulunan Lavra Tapasını tekne denizde iken açtım ve deniz suyu zeminden 17 cm sonra durdu.. yani tekneyi vursan delsen içine en fazla 17 yüksekliğinde su alıyor ve o hizada kalıyor.. Batmıyorda batmıyor yani anlayacağınız.. Ben önce Can Güvenliğini tercih ettiğim için önceliğim filikadır her zaman..  Alacak olan kişiye aynı deneyi gözünün önünde yapabilirim.. hatta  tapayı kendi elleri ile açma şansını bile verebilirim.. : )  Velhasılı çarpsanız vursanız boyadan başka bi zarar görmeniz çok zor.. Size çarpan düşünsün.. Siz hiç dert etmeyin derim..

Gelelim motora, motor 15 BHP Yamaya ( ENDURO) modeli.. Yamaha nın ENDURO modelini çok görme şansınız yok.. Hatta hiç görmediniz bence birçoğunuz..  bu model Yamahanın arazi koşullarına göre ürettiği özel bir seridir.. 3. Dünya Ülkeleri için zor şartlarda.. mesela çamurlu suda vs.. benzeri koşullara dayanıklı  olması için üretilmiş özel seridir. Enduro zaten kelime manasıyla Arazi anlamına geliyor.. Motor hakkında web de Türkçe kaynak bulamazsınız ülkemizde pek rastlanmadığı için.. yabancı sitelerden ne kadar güçlü ve sağlam bir model olduğunu araştırabilirsiniz.. tekne ile motoru direk gemiden aldım ve motoru bir kere bile çalıştırmadan direk Yamaha servise götürdüm..  Genel bir kontrol ve bakım yaptırdım.. servistekiler motorun hiç kullanılmadığını söylediler ve hatta satmayı düşünürsem almak istediler..  aynı şekilde talip olan kişi ile birlikte motoru Yamaha servise götürüp birlikte motoru kontrol ettirebiliriz..  servis kontrol ücretinide ben karşılayabilirim.. Motorun zaten gemide kullanılmadığı şurdan belli ilk aldığımda motor tekneye takılı durumdayken pervanenin sadece ucu suya deyiyordu : ) resimde gördüğünüz gibi arka aynayı ben kestirdim ve olması gereken seviyeye göre ayarladım ve fiberle tekrar kaplattım. Sonradan yaptığım bir işlem olduğu için boyasızdır.. Ayrıca Yamahanın orijinal kuyruk kanatlarını taktım ve bu da ayrı bir performans kattı.. kesinlkle bu kanatlar kullanılmalı..

Yakıta gelince iki zamanlı motorlar dört zamanlıya göre biraz daha fazla yakar ancak bu elbetteki motoru kaç devirde kullandığınızla alakalı..  ben bu motorun yakıtını ne kadar yaktığı sürekli ölçerim.. ortalama bi bilgi olarak şunu söyleyeyim.. motoru hiç stop etmeden 2 buçuk saat çeyrek gazda (2000-2500 Rpm) sırtı çektiğimde tüketim  3 litre,  tam yol  (5000-5500 Rpm) yarım saatlik seyirde 3 litre olarak ölçtüm ordan bir mukayese edebilirsiniz.. ayrıca bizzat beraber binerek ne kadar yaktığını bir kere de beraber ölçebiliriz.. kısacası gayet ekonomik yakan bir motor..

kesinlikle diğer fiber teknelerle ve motorlarla mukayese edilemez.. onlarda güzeldir mutlaka ama bu tekne ve motorun klasmanı kulvarı farklı arkadaşlar..  

 

Özellikler

Fiyatı12.500 TL
TipiFiber Tekne
Kabin Adedikabinyok
Durumuİkinci El
MarkaFİLİKA
Motor Marka/Model
İlan TürüSatılık
Model
Motor Gücü (hp)15
Takasa UygunlukHayır
GövdeFiberglass
Kimden ?Sahibi
Motor Adedi1
Motor Saati
Zemin Kaplama
Yakıt Kapasitesi22
Yakıt Tipi
BayrağıTÜRKİYE
Boy (mt)4,64
En (mt)1,68
Temiz Su Tankı (lt.)
LimanıFİNİKE
Derinlik0,68
Atık Su Tankı (lt.)

Radar GPS Sonar
Pusula Otopilot Chartplotter
Elektronik Dümen Baş Pervane Video Sistemi
Müzik Sistemi Uydu Sistemi Telsiz
Jeneratör Klima Buzdolabı
Çamaşır Makinesi Buz Makinesi Mutfak
WC Sıcak Su Elektrikli Irgat
Hidrolik Irgat Filika Volt Çevirici
Tatlı Su Yapıcı Seyir Feneri Buzhane
Balık Bulucu Balık Pompası Mürettebat Kabini
Powered by Ajansweb.com