ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Denizpazari.com Son Kullanıcı Üyelik ve Site Kullanım Sözleşmesi

Öncelikle Türkiye'nin en dinamik deniz vasıtası ilan sitesini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Denizpazarı'nda ilan ekleyebilmek ve bazı hizmetlerden yararlanabilmek için üye olmanız gerekiyor. Aşağıdaki üyelik sözleşmesinde denizpazarı'nda yer alan kapsamları ve uymanız gereken koşulları bulacaksınız.  Denizpazari.com'a hoşgeldiniz.

1. İş bu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle SÖZLEŞME olarak anılacaktır), Denizpazari.com (bundan böyle DENİZPAZARI olarak anılacaktır) tarafından işletilen www.denizpazari.com internet adresinde ürün alımı veya satışı yapmak üzere yer alan tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI veya KULLANICILAR olarak anılacaktır) ile DENİZPAZARI arasında üye kayıt aşamasında yapılmıştır.

2. www.denizpazari.com'a üyelik hakkınız "üyelik formunu" eksiksiz doldurulmanız ardından aktif hale gelecektir. Bu forma aktarılan bilgilerin doğruluğunu üyelik isteğinde bulunan KULLANICI kayıtsız şartsız taahhüt eder. Üyelik başvuru formuna bilgi girişi yaparken, bilgi formunda istenilen hususların eksiksiz ve açık doldurulması zorunludur.

3. KULLANICILAR, DENİZPAZARI'a üye olmak aracılığıyla işbu SÖZLEŞME'nin tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.

4. Bu üyelik ilişkisi sanal bir ortamda oluştuğu için, kullanıcının üyelik başvurusu girdisinin tamamlanması, başvurunun da aynı düzeyde, DENİZPAZARI tarafından kabulü ile ŞÖZLEŞME teşekkül etmiş olur. Karşılıklı hak ve yükümlülükler başvurunun kabulü ile yürürlüğe girer.

5. DENİZPAZARI, SÖZLEŞME'yi tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.

6. KULLANICILAR, www.denizpazari.com içinde ürünlerini tanıtmak için kendilerine özel olarak hazırlanan sayfaları ve ön plan alanlarını kurabilirler. Bu tip hizmetleri tercih eden üyelerimiz, bununla ilgili ayrıştırılmış ücretleri ödemek mecburiyetindedirler.

7. Aksi belirtilmediği taktirde, DENİZPAZARI ücretli hizmetler/servisler karşılığı alınacak ücretler Türk Lirası olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir. KULLANICILAR, DENİZPAZARI üzerinden gerçekleştirdikleri ticaretten, alım/satımdan kaynaklanabilecek tüm banka komisyonu, BSMV, KDV, ÖTV, vergi, pul, harç, vs. ödemeleri ilgili kurumlara yapmayı kabul ve beyan eder.

8. www.denizpazari.com siyasi amaçlı veya başkalarına saldırı amaçlı kullanılamaz.

9. Yasalara aykırı ve genel ahlak prensibine uygun olmayan kişisel kimliklere saldırı mahiyetinde ilan verilemez. Yasalara göre, suç sayılan bir eylem aracı olarak www.denizpazari.com girdileri kullanıldığı zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, bu KULLANICI veya KULLANICILAR hakkında bilgiler gerekli yerlere istem doğrultusunda verilecektir.

10. DENİZPAZARI tüm KULLANICILARIN kişilik haklarına, gizlilik haklarına saygı duymaktadır. 8. ve 9. maddede yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

11. DENİZPAZARI hiçbir sebep beyan etmeden istediği KULLANICILARIN üyeliklerine son verme hak ve yetkisine sahiptir.

12. DENİZPAZARI, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

13. www.denizpazari.com' un amacı, herkesin ilan verebileceği 24 saat açık bir sanal ilan paylaşım hizmeti sunmaktır. Gerek hizmetin arzı ve gerekse üyelerin girdileri yönünden www.denizpazari.com' a hiçbir sorumluluk yüklenemez. KULLANICILAR arasındaki hiçbir işlemde, DENİZPAZARI'ın bizzat taraf olduğu özel anlaşmalar dışında, hukuki sorumluluk taşımaz.

14. İsim haklı marka haklarına tecavüz şeklinde kullanım yapılamaz. Uygulaması ne şekilde olursa olsun haksız rekabet doğuracak kullanım yapılamaz.

15. Her türlü kullanım ve yazılımlarda telif hakları ve eser haklarına tecavüz edilmeyecektir. Her türlü telif hakkı ve insan hakları sorumluluğu üyeye aittir. Bu sebeple DENİZPAZARI'a rücu kesinlikle mümkün değildir.

16. www.denizpazari.com üzerinden gerçekleşen işlemler ile DENİZPAZARI'ın doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir bağlantısı olmamasından mütevellit, KULLANICILAR, www.denizpazari.com'daki işlemlerden dolayı ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklar ve akabinde bu anlaşmazlıkların yaratacağı her türlü iddia, talep veya hasar beyanlarından, DENİZPAZARI'ın sahiplerini, temsilcilerini ve/veya çalışanlarını sorumlu tutmamayı, tazminat talep etmemeyi ve üçüncü kişi ve kurumlar tarafından kendisine yöneltilecek her türlü talepten muaf tutmayı işbu SÖZLEŞME'yi onaylayarak ve www.denizpazari.com'a üye olarak peşinen kabul ve beyan eder.

17. DENİZPAZARI, www.denizpazari.com üzerinde hileli, siyasi ve dini amaçlı, yanıltmaya yönelik, eksik ve/veya yanlış beyanda bulunan ve/veya herhangi bir satın alma/satış işlemi gerçekleştiren KULLANICILAR'ın tek taraflı olarak herhangi bir onay gerektirmeden ve önceden uyarıda bulunmadan geçici ve/veya süresiz olarak üyelikten ihraç etme hakkına haizdir.

18. DENİZPAZARI'ın tamamıyla kontrolü dışında, internet kullanımından (elektrik kesintisi, donanım problemleri, altyapı sorunları, doğal afetler, vs. gibi) dolayı birçok sorunlar yaşanabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden, DENİZPAZARI hiçbir şekilde sürekli, kesintisiz ve güvenli hizmet vereceğini garanti veya taahhüt edemez.

19. DENİZPAZARI, üyelerini bilgilendirmek amacıyla e-posta , SMS (kısa mesaj) iletisi gönderebilir. Üye dilediği zaman abonelikten çıkabilir.

20. DENİZPAZARI ve KULLANICI, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır.

21. Satıcıyla yüz yüze görüşmeden , satın alınmak istenen tekneyi veya ekipmanı görmeden herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.denizpazari.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

ajansweb logo Ajansweb İnternet Hizmetleri projesidir © 2024