DENİZ ARAÇLARI İÇİN GSM/SMS YÖNETİLEBİLİR KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ


  • Özellikler
  • Detaylar
Fiyatı

440 USD

Tipi

Diğer

Kabin Adedi

Kabin Bulunmuyor

Durumu

Yeni

Marka

Motor Marka/Model

İlan Türü

Satılık

Model

Motor Gücü (hp)

Takasa Uygunluk

Hayır

Gövde

Diğer

Kimden ?

Sahibi

Motor Adedi

motorsuz

Motor Saati

Zemin Kaplama

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tipi

Bayrağı

Boy (mt)

En (mt)

Temiz Su Tankı (lt.)

Limanı

Derinlik

Atık Su Tankı (lt.)Radar

GPS

Sonar

Pusula

Otopilot

Chartplotter

Elektronik Dümen

Baş Pervane

Video Sistemi

Müzik Sistemi

Uydu Sistemi

Telsiz

Jeneratör

Klima

Buzdolabı

Çamaşır Makinesi

Buz Makinesi

Mutfak

WC

Sıcak Su

Elektrikli Irgat

Hidrolik Irgat

Filika

Volt Çevirici

Tatlı Su Yapıcı

Seyir Feneri

Buzhane

Balık Bulucu

Balık Pompası

Mürettebat Kabini

YAT VE TEKNELER İÇİN /GSM/WIFI/SMS KABLOSUZ AKILLI IOS ANDROİD UYGULAMALI SOLAR DIŞ ALAN SİRENLİ SİNTİNE UYARILI HIRSIZ VE YANGIN ALARM SİSTEMİ

MONTAJ KURULUM DAHİL

NEDEN GSM SMS ALARM..

Teknelerde Ortaya Çıkan Sorunlar:
Tekne sahiplerini en çok zorlayan konuların başında teknelerin bakımı, onarımı ve marina ücretleri gelir. Genellikle tekne sahipleri, teknelerini kış sezonu boyunca marinaya veya karaya bağlayarak, yaz sezonuna kadar burada bırakırlar. Bu zaman zarfında tekne çeşitli faktörlere bağlı olarak zarar görebilir ve bu zararların tamiri çok büyük meblağlar ortaya çıkarabilir. Örneğin en yaygın problem teknenin akülerinin elektrik kesintisi yüzünden tamir edilemez duruma gelmesidir.

Marin Akülerin Boşalması:
Teknelerin aküleri uzun süre çalışmadığı için boşalır
Çoğunlukla kış aylarında marinada veya balıkçı barınaklarında kalan teknelerdeki elektrik kesintileri öngörülemediği için aküler devre dışı kalarak, 1 ila 2 ay gibi kısa bir sürede sülfatlaşıp boşalır. Böylece bir daha şarj tutmaz hale gelir veya kapasitelerinden çok fazla kaybederler. Yani bu akülere artık güven kalmaz.

Bu durum aylarca çalıştırılmadan parkta bekleyen bir otomobilde de aynıdır. Ancak, araçlarda tek akü varken teknelerde en az 3 veya 5 akü bulunur. Teknelerde kullanılan marin aküler, normal akülerden en az iki misli daha büyüktür. Daha özel akü olduklarından fiyatları da oto akülerine nazaran çok daha pahalıdır. Aküler boşaldığında sintine pompası çalışmayacağından en ufak bir sızıntı (teknelerin pervane şaftları, kendilerini soğutma amacıyla özellikle su sızdırırlar) tekneyi suyla doldurabilir.

Tekneye Su Dolduran Sebepler:
Teknelere su dolması çeşitli nedenlerle olur
Teknenin deniz suyu giriş çıkışlarında &ldquoseacock&rdquo adı verilen vanaların deniz suyu yüzünden bozulması, aşınması ve kırılması plastik veya metal boruların patlaması veya sızdırması doğal ve her zaman beklenen arızalardır. Ancak bu soruna önlem alınmaması tekneyi batırabilir. Deniz seviyesi altında bulunan algılayıcıların eskimesi veya kapakçıkların kırılması da tekneye su sızma sebeplerinden birkaçıdır.

Görüldüğü üzere ufak bir elektrik kesintisinin mal olabileceği zararlar çok büyüktür. Bu sorunlar her yıl yaşanabilir.Tabi su basmış bir tekne ne kadar tamir edilse de suyun izleri pek ortadan kaldırılamaz. Ayrıca döşemeler, motor ve elektrik aksamındaki su izleri teknenin değerini düşürür.

 Teknede elektrik kesilince ve tekrar geldiğinde tekne sahibine haber verir:
Çoğu zaman elektrik geldiğinde veya yağmur yağdığında teknenin bağlı olduğu kablo aşınmışsa ve ıslanmışsa marinanın elektrik panosunda role atar ve tekneye elektrik kesilir. Ayrıca, tekne deniz dalgaları ile sallanırken kablonun gerilmesi durumunda elektrik kesintisi yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. 

Alarm sistemimiz Aşırı sintine suyu algılayıcısı içerir:
Bu algılayıcı teknenin kendi sintine suyu algılıyıcısından ayrı çalışır ve su kendi seviyesine ulaştığında Alarm sistemini uyarır. Sisteme önceden tanımlanmış telefonları arayarak veya mesaj göndererek tekne sahibine haber verir. Bu algılayıcı sistemin açık veya kapalı olması fark etmeksizin 7/24 çalışır.
Alarm sistemimiz yangına karşı güvenlik saglar:
Kendi başına Çalısan kablosuz bir yangın ve duman detektörüdür. Optik olarak çalıştığından çoğu detektörler gibi radyasyon yaymaz. Duman algıladıgında sistemi uyarır.Sisteme önceden tanımlanmış telefonları arayarak veya mesaj göndererek tekne sahibine haber verir. Bu algılayıcı sistemin açık veya kapalı olması fark etmeksizin 7/24 çalışır. 

Alarm sistemimiz hırsızlara karşı teknede güvenlik sağlar:
Teknenin girişine yerleştirilen kablosuz bir manyetik sensörle teknenin ana salonuna yerleştirilen kablosuz hareket algılayıcı dedektör (pır) ile güvenlik sağlar. Bu kablosuz dedektörler teknenin güvenlik durumuna göre çogaltılabilir.Bilindiği gibi teknelerin giriş kilitleri, evlerdeki kilitlere göre daha zayıftır ve bu yüzden teknelere hırsız girmesi daha kolaydır. Bu sebeple teknelerdeki değerli cihazlar çalınabilir. Ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan bir hırsızlık yöntemi de tekne sahiplerinin kâbusu olmustur. Şöyle ki çapa atarak tekneyi koya bağlayıp sandalla sahile gezmeye giden tekne sahipleri, döndüklerinde teknenin soyulduğunu görmüşlerdir. Alarm sistemimiz. çalıştırıldığında herhangi birinin kapıdan veya pencereden tekneye girmesi durumunda tekne sahiplerine haber verir.

Solar (Güneş enerjili) 110 db Dış Mekan Alarm Sireni:
Sesli ikaz gereken yerlerde kullanılan güçlü sesli bir sirendir Hem ses hem çaydırım amaçlıdır.Hiç güneş almadan kendi bataryası ile tam dolu halde bataryası 50 gün yetmektedir.

Alarm sistemimiz Dışarıdaki tekne sahibinin teknedeki kişilerle konuşmasına imkan verir:
Sistem, aynı zamanda içerdiği mikrofon sayesinde kabindeki seslerin duyulmasını sağlar. Tekne sahibi isterse teknedeki insanlarla da konuşabilir. Ayrıca, herhangi bir şekilde teknenin anahtarlarına ulaşarak motorları kontrol etme bahanesiyle tekneyle gezmeye çıkan veya kiralayan kişiler de yok değildir. Alarm sistemi sayesinde herhangi bir zamanda teknenin içini dinlemek ve gerektiğinde teknedekilerle konuşmak mümkündür.

Telefonları arar, mesaj gönderir:
Alarm sistemi, programlanmış veya sisteme kaydedilmiş telefon numaralarını arayabilir. Ayrıca sistemin uzaktan kumanda ile kapatılması durumunda sisteme tanımlanmış telefon numaralarına mesaj göndererek haber verir. Alarm sisteminin gönderdiği mesajlar, hangi algılayıcının hangi alarmı ürettiğini yazan mesajlardır. Örnegin &ldquoyangın&rdquo veya &ldquo hırsız &rdquo gibi 

SOS düğmesi içerir:
Alarm sisteminde özel olarak tasarlanmış bir SOS düğmesi vardir. Sistem, herhangi bir durumda bu düğmeye basıldığında daha önceden tanımlanmış telefon numaralarına mesaj gonderir Sistemin bu özelliği teknede bulunan insanların güvenliğini artırır ve cep telefonlarının kullanılamadığı durumlarda yardım istenmesini sağlar.

Uzaktan kumanda edilebilir:
Alarm sistemi uzaktan kumanda edilebilir. Bu kumanda sayesinde sistemi açıp kapatmak mümkündür. Aslında sistemi çalıştırmak çok kolaydır Kumandanin disinda Sistem, uygulama üzerinden kurulup devre dışı bırakılabilir Öyle ki açıp kapatma işlemi için mesafe sınırlaması yoktur dünyanın her yerinden bu işlem yapılabilir.ve işlemin olup olmadıgını alarm onaylayıp cevap verir.

Tekne durumunu size bildirir
Alarm sisteminden tekne hakkında uygulama üzerinden alarma yapılan istek dogrultusunda rapor istenebilir.(gsm durumu alarm durumu akü durumu gibi)

 Gözünüz arkada kalmasın...
Alarm sistemimiz teknenizdeki gözünüz kulağınızdır.

 

Alarm GPRS&GSM&WIFI&SMS modül yapılıdır

ALARM SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

ALARM SİSTEMİ HIRSIZLIK VE YANGIN GİBİ DURUMLARDA, SİNTİNENİN ÇALIŞMADIGI HALLERDE ÖNCEDEN BELİRLENEN TELEFONLARI ARAR VEYA  SMS  GÖNDERİR. İSTERSENİZ  ARAMA İSTERSENİZ  SMS OLARAK VEYA HER İKİSİDE SEÇİLEBİLİR. AKÜLER ÇIKARTILDIGINDA VEYA  MARİNADA ELEKTRİK KESİLDİGİNDE SİZİ SMS İLE UYARIR. ALARM DEVREYE SOKUP ÇIKARILDIGINDA ALARMA KAYDEDİLMİŞ TELEFONLARA 1 NOLU KUMANDA VEYA 2 NOLU KUMANDA İLE  ALARM DEVREYE SOKULDU VEYA ALARM DEVRE DIŞI BIRAKILDI DİYE MESAJ GELİR. SMS UYARILARINI BELİRLEDİGİNİZ TELEFONLARA YÖNLENDİREBİLİRSİNİZ.ALAN DİNLEME VE İKİ YÖNLÜ İLETİŞİM..ACİL DURUMLARDA TANIMLADIGIMIZ TELEFONLARA SOS GÖNDERİLEBİLİR TEKNEDE KONAKLADIGINIZ GECELERDE HIRSIZLIGA KARŞI TANIMLADIGIMIZ DEDEKTÖRLERİ İPTAL EDEREK ALARMI KURMA YANİ GECE MODU VARDIR

ALARM SİSTEMİ VE AKILLI TELEFON UYGULAMASI İSTEGE GÖRE TÜRKÇE VE İNGİLİZCEDİR.

*Aylık abonelik ücreti ve sözleşmesi yok, Alarm sansörleri bir tehlike algıladığında önceden belirlediginiz telefonları arayarak ve sms atarak sizinle temas kurar

*Kablosuz sensörler için düşük pil uyarısı (alarm panelinden ve sms atarak uyarır pil ömrü   standart olarak pırlar için 16-20 ay manyetik kontaklar için 20-24 aydır) 

*Alarmınızı tamamen kontrol paneli üzerinden , uzaktan kumandadan veya ücretsiz akıllı     telefon Uygulamasından kurup açabilirsini 

*Tüm uzaktan kumandalarda ve kontrol panelinde "PANIC" düğmesi standart olarak bulunur

*24 saat dahili yedek bataryası ve elektrik kesilmesi ve azalmasında sms uyarısı vardır

Kablosuz Hareket Algılayıcı (PIR)

Hassas bir hareket algılayıcısıdır. 120 derece görüş açısıyla teknenin sallanmasından etkilenmeden bulunduğu alanda hareket halinde olan insanları algılayıp sisteme bildirir. kablosuz olarak bir veya bir kaç adet takılabilir.

Kablosuz Kapı Pencere Dolap Dedektörü

Teknenin değişik açılabilir yerlerine monte edilen manyetik bir algılayıcıdır.Özellikle teknenin kapısına dolap veya pencerelerine takılır. Bu algılayıcı kablosuz çalışır

Kablosuz Alarm Sistemi Çalıştırma Kumandası

Sistemi açıp kapatmaya yarayan emniyet kapaklı Uzaktan Kumandadır

Kablosuz Yangın & Duman Detektörü 

Alarmla enteğre Çalısan bir yangın veya duman dedektörüdür. Optik olarak çalıştığından çoğu detektörler gibi radyasyon yaymaz. Duman algıladıgında sistemi uyarır ve içindeki sireni çalıştırırTeknenin duruma göre bir ya da daha fazla takılabilir

Solar (Güneş enerjili) 110 db Dış Mekan Alarm Sireni

Sesli ikaz gereken yerlerde kullanılan güçlü sesli bir sirendir.hiç güneş almadan kendi bataryası ile tam dolu halde bataryası 50 gün yetmektedir.

LPG & Doğalgaz Detektörü (Opsiyonel)

Genellikle LPG kullanan teknelerde gaz sızıntısını algılayan bir detektördür. 220 volt şebeke veya jenerator/Inverter elektriği olan Teknelerde kullanılabilir. Kablosuz çalışır

Kablosuz Akıllı Soket (opsiyonel)

220 volt şebeke veya jenerator/Inverter elektriği olan Teknelerde kullanılabilir. Kablosuz çalışır.Buzdolabı klima vs elektrikli aletlerin uzaktan çalıştırılmasını sağlar

Paket İçeriği

1 Adet Lcd Türkçe Ekranlı Alarm Paneli

1 Adet Kablosuz Kapı Pencere Dolap Dedektörü

1 Adet Kablosuz Hareket Algılayıcı PIR Dedektörü

1 Adet Solar(Güneş Enerjili siren)110 db ses

1 Adet Kablosuz Sintine Uyarı Sansörü

1 Adet Kablosuz Duman Dedektörü

2 Adet Uzaktan Kumanda

1 Adet Türkçe Kullanım Kılavuzu

1 Adet Garanti Belgesi

BU SİSTEM TAMAMEN KABLOSUZDUR..TEKNEDEN YANLIZCA 

12 V ALINMAKTADIR..


 

 


440 USD
İlan Numarası #108760
İlan Tarihi 17.02.2021
İlan Sahibi
HALİL MAVİ
GSM 05324254714
İş Telefonu
Şehir istanbul
İlan Sahibine Mesaj Gönder
Güvenlik İpucu Olumsuz durumlarla karşılaşmamak için lütfen satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para gönderme.

Detaylı bilgi için tıkla »

ajansweb logo Ajansweb İnternet Hizmetleri projesidir © 2021