Alanya Marina


  • Marina Bilgileri
  • Sanal Tur
  • Anlık Hava Durumu

İstanbul'dan başlayan ve Ege denizi kıyıları boyunca güneye inen Yatçılık güzergahı, Antalya körfezi doğusunda yer alan Alanya Marinası ile 70 deniz mili daha doğuya ilerledi. Mayıs 2009 tarihinden sonra daha çok sayıda yatçı Alanya Yat Limanında tüm hazırlıklarını gözden geçirdikten sonra Anamur Burnunu geçerek Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Yeşilovacık, Kumkuyu, Girne, Mersin ve İskenderun yat limanlarına / limanlarına doğru seyredebilmekteler ve ülkemizin Doğu Akdeniz kıyılarını ve KKTC'nin Girne sahillerini daha rahat ziyaret edebilmektedirler.

Alanya Yat Limanı proje çalışmaları, Müfit Kaptanoğlu, Numan Gümrükçüler ve Ali Dizdaroğlu'nun içinde bulunduğu Alanyalı girişimcilerin ortak bir rüyası olarak 2007 yılında başlatıldı. 2007 &ndash 2008 yılları süresince projelendirilen Alanya Yat Limanı üst yapı inşaatı 1 Temmuz 2008 tarihinde başladı ve inşaat çalışmaları 2010 yılının yaz sezonunda tamamlanmıştır. Marinamızın resmi açılışı 10 Şubat, 2011 de yapılmıştır.

287 denizde bağlama yerinde zincir tonoz sistemi ve 150 karada olmak üzere, her bağlama yerinde elektrik, su, TV ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Yarı olimpik ölçüde yüzme havuzu, tenis kortları, yat kulüp binası, eğitim salonları, kapalı spor salonları ve SPA merkezi ile spor ve sosyal faaliyetler için gerekli tüm imkanları yaratılmıştır. 100 Ton kapasiteli Gezer Vinç &ndash Travel Hoist ve 25 ton kapasiteli bot taşıyıcı, teknik servisi ile yatlar için kara park ve bakım onarım merkezi yaratıldı. Yat Malzeme Mağazası, Marketi, çarşı merkezi ile yat sahiplerinin tüm alışveriş ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Alanya, 15.000 yaşayanı başta Almanya, İrlanda, İngiltere ve Avusturya olmak üzere 32 değişik ülkeden olan toplam 120.000 kişinin devamlı ikamet ettiği bakımlı, temiz ve düzgün gelişen bir kenttir. Şehrin her iki yanında bulunan ve kilometrelerce uzanan kumsalları en cazip özelliklerinden birisidir ve yakın çevredeki doğal güzellikler ve antik kültürlerin mirası kalıntılar bu cazibeyi artırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanında kış aylarındaki ılıman iklim koşullarının Alanya Yat Limanını, teknelerinde yaşayanlar için yeni bir kışlama merkezi yapacağını tahmin etmekteyiz. Bu nedenle Yat Limanında sunulacak çoğu hizmetler, uzun süreli teknelerinde yaşayacak yatçıların ihtiyaçlarına göre düzenlendi.

 

HİZMETLER


GÜVENLİK
Marina içerisinde 24 kamera ile kesintisiz kayıt, 7/24 güvenlik bulunmaktadır.

SU, ELEKTRİK , TELEFON
İskele ve rıhtımlara yerleştirilmiş Servis kutuları (Bollard-Pedestal) ile marinada konaklayan tüm yatlara 220 - 380 v elektrik, su (içilmez), tlefon, TV bağlantısı verilmektedir

TUVALET ve DUŞLAR
Yat limanı içinde yat sahibi ve mürettebatının kullanımına tahsis edilmiş, kesintisiz sıcak su ile toplam 40 adet Duş ve 40 adet tuvalet bulunmaktadır.

OTOPARK
Marina içerisinde toplam 140 araçlık açık otopark bulunmaktadır.

ÇAMAŞIR VE KURU TEMİZLEME
Marina içerisinde bulunan yat sahibi ve mürettebatının kullanacağı self servis makineler bulunmata olup, özel yıkama servisi talep edilmesi durumunda, Marina ofis ile bağlantıya geçilmelidir.

EMANET DEPOSU
Yat sahiplerinin ve mürettebatının eşyalarını koyabileceği kiralık emanet depoları (75x75x75 cm ) mevcuttur.

INTERNET
Kablosuz (WI-FI) internet

YEME İÇME, ALIŞVERİŞ, SPOR ve HOBİ İMKANLARI
Restoran ve Bar, Marina Minimarketi, Tenis Sahaları, Yüzme Havuzu, Sauna, Fitness salonu

YANGIN TESİSATI
Su pompasına bağlı yangın devresi ve toplam 14 adet Hidrant, Kimyasal söndürücüler, deniz suyu beslemeli hareketli yangın pompası bulunmaktadır.

ATM
Marina içerisinde ATM bulunmaktadır.

AKARYAKIT İSTASYONU
Yaz aylarında 8:00 - 20.00 , Kış aylarında 9:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

SEYAHAT ACENTASI
Uçak bilet rezervasyon ve satış, tarihi ve doğal, rafting, tracking turları ve benzer turlar organize edilir.


DENİZ KAPASİTESİ
Marina toplam 66.000 m2 deniz alanında 300 adet yata aynı anda barınma hizmeti verebilmektedir.

TONOZ SİSTEMİ
Tüm iskele ve rıhtımlarda zincir - blok tonoz sistemi bulunmaktadır.

PALAMAR & KILAVUZ BOT
Marina Deniz görevlileri, Marina Palamarı ile 7 gün 24 saat sürekli olarak yatların marina giriş ve çıkışlarında hizmet vermektedir.

DALGIÇ HİZMETİ
Liman içi dalış hizmeti için Teknik ofise başvurulmaktadır.

RESEPSİYON HİZMETLERİ
Mayıs Eylül 8:30-18:30 ve Ekim Nisan 8:30 - 17:30

HABERLEŞME
Kablosuz Internet, Internet Ofisi, telefon santrali ve faks imkanları sağlanmaktadır. Marina İdare Binasında bulunan Sabit 25 Watt çıkış güçlü telsiz ile yaklaşık 25 Deniz Mili mesafeden yatlarla haberleşme hizmeti mümkündür.

METEOROLOJİ İSTASYONU
Gerek ofiste bulunan ölçüm cihazlarından elde edilen bilgiler, gerekse ulusal ve uluslararası Meteoroloji İstasyonlarından alınan Deniz ve Hava Durumu ile ilgili bilgiler, yat sahip ve mürettebatlarının istifade edebileceği bir şekilde ilan edilmektedir.

YURT DIŞI GİRİŞ ÇIKIŞ İŞLEMLERİ
Türkiye' ye giriş ve yurt dışına çıkış işlemleri ve diğer yatlar ile ilgili resmi işlemlerde destek hizmeti Marina içindeki acente tarafından verilmektedir.

ÇEKME ATMA ve KARA PARK
Tam boyu 23 m. ve genişliği 7.80 m olan çekek havuzunda 100 ton kapasiteli lift ve 25 ton kapasiteli yat taşıyıcı ile yatlara çekek hizmeti ve toplam 20.000 m2 sahada toplam 160 yata güvenli bir şekilde karada konaklama hizmeti verilmektedir.

BAKIM ONARIM ve ATÖLYELER
» Boya Atölyesi
» Motor Atölyesi
» Torna Atölyesi
» Polyester Atölyesi
» Ahşap Atölyesi
» Elektrik & Electronik Atölyesi


Çevre Temizlik Hizmetleri

» Katı Atık Toplama İstasyonları

» Sintine Suyu Alma Hizmeti

» Atık Motor Yağları Toplama İstasyonu


Diğer Hizmetler


İLK YARDIM ÜNİTESİ
Marina ofis, restaurant, SPA gibi merkezi birimlerde ilk yardım üniteleri bulunmaktadır. Marinadan 5 dakika uzaklıkta bulunan özel hastanelerher türlü acil durum için tam donanımlı olarak hizmete hazırdır.


VHF Kanalı 16/73
Koordinatlar 36°33´.25N 31°57´.07E
Telefon +90 (242) 511 34 00
Faks +90 (242) 512 12 34
Web Sitesi
http://www.alanyamarina.com.tr
E-Posta
info@alanyamarina.com.tr
Adres
Alanya Marina, Akhan Mevkii, Yat Limanı, 07400 Alanya

ajansweb logo Ajansweb İnternet Hizmetleri projesidir © 2022